Wydawca treści Wydawca treści

Projekty i fundusze

Projekty współfinansowane ze źródeł zewnętrznych realizowane w Nadleśnictwie Wielbark:

2014 Leśny konkurs fotograficzny z kalendarzem Nadleśnictwa Wielbark oraz rajd rowerowy "Rowerem po lasach Nadleśnictwa Wielbark"

Połączony projekt, na który składał się rajd rowerowy po Nadleśnictwie organizowany z  dużym zaangażowaniem lokalnych społeczności oraz konkurs fotograficzny dla uczniów szkół z terenu Gminy Wielbark. Wynikiem konkursu było wydanie kalendarza przybliżającego wartości przyrodnicze terenu Nadleśnictwa Wielbark. Działania współfinansowaneze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie.

 

2012 -2013     PROW-226 Odtwarzanie potencjału produkcji leśnej zniszczonego przez katastrofy oraz wprowadzanie instrumentów zapobiegawczych

Projekt obejmował odnowienie 97,61 ha powierzchni powstałych w wyniku huraganowych wiatrów, które wystąpiły w 2008 i 2009 roku. Współfinansowany w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 - 2013

 

2013                Ekologiczny Rajd Rowerowy Po Wielbarskich Lasach

Rajd rowerowy o dł. 75 km, prowadzący przez najciekawsze tereny Nadleśnictwa, którego celem było propagowanie aktywnego wypoczynku i właściwych zachowań wobec środowiska przyrodniczego. Współfinansowany ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie.

 

2013                Wywołaj wilka z lasu

Projekt edukacyjny dla uczniów szkoły podstawowej przybliżający wiadomości nt. ekologii i ochrony wilka, obejmujący także szkolenie z tropienia i fotografii dokumentacyjnej. Współfinansowany ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie.

(fot.K.Remuszko, A.Dziczek)

 

 

Architektura w Lasach Państwowych doceniona

W dniu 28 sierpnia 2008 roku został rozstrzygnięty konkurs "Modernizacja Roku 2007", a wręczenie nagród odbyło się na Zamku Królewskim w Warszawie. Konkurs odbywa się już od 12 lat i nagradza projekty modernizacji budowli wyróżniające się szczególnymi walorami: nowoczesnością, wysoką jakością, troską o środowisko oraz dziedzictwo kulturowe. 

       Nadleśnictwo Wielbark zgłosiło do konkursu modernizację budynku mieszkalnego z 1895 roku "Podleśniczówka Szymany" w Sasku Małym. Została ona nominowana do nagrody głównej oraz zdobyła nagrodę specjalną czasopisma "rom dom" za szczególną dbałość o zachowanie zewnętrznych walorów zabytkowych drewnianej leśniczówki i dostosowanie wnętrz obiektu do współczesnych wymagań mieszkalnych.

Do konkursu zgłoszono 600 projektów. W ścisłym finale znalazło się 115 objektów. 

(tekst: Zbigniew Gut, zdjęcia: Waldemar Luma)