BIEG LEŚNIKA

DOBIEGLIŚMY PO RAZ SZÓSTY

Pora na podsumowanie.

Na starcie stanęło 170 uczestników.

Bieg poprzedziła rozgrzewka przeprowadzona przez członków Klubu Biegowego RUN&FUN Wielbark.

Zwyciężył z czasem 36:43 Filipowicz Tomasz z Budek, który stanął na najwyższym podium Biegu Leśnika po raz drugi z rzędu, tuż za nim dobiegł na metę Siemiątkowski Tomasz z Olsztyna i na trzecim miejscu Wędrowski Dariusz ze Szczytna. W kategorii kobiet pierwsze miejsce zajęła Ewa Lisek z Nidzicy, drugie miejsce przypadło Joannie Sztejna z Gdańska a trzecie Annie Urbaniak z Jednorożca.

Najszybszym leśnikiem wśród uczestników tegorocznej edycji Biegu Leśnika został kolega Kwiatkowski Adam reprezentujący Nadleśnictwo Jedwabno.

W tym roku motywem przewodnim naszego biegu był orlik krzykliwy. Ten bardzo rzadki gatunek ptaka drapieżnego z roku na rok powiększa swoją populację na terenie Nadleśnictwa Wielbark. W 2017 roku wyznaczono strefy ochronne wokół dwóch nowych gniazd. Charakterystyczną cechą orlika krzykliwego jest to, że oprócz polowania w locie i z zasiadki, poluje biegając po łąkach łowiąc małe gryzonie i owady. Nie dziwi więc fakt, że ten biegający orzeł znalazł się na koszulkach i medalach tegorocznej edycji Biegu Leśnika.

Opłaty startowe zawodników w całości wsparły działalność Fundacji Duch Leona zajmującej się na co dzień pomocą zwierzętom zagrożonym wykluczeniem, a w szczególności zwierzętom uważanym za chore, bezdomne i agresywne lub z uwagi na rasę za niebezpieczne.

Bieg Leśnika w 2017 roku został wpisany do Biegowa Grand Prix Powiatu Szczycieńskiego, którego zakończenie i posumowanie odbędzie się 05 listopada po Biegu Niepodległości w Szczytnie. Zapraszamy!

Składamy serdeczne podziękowania wszystkim osobom zaangażowanym w organizację tegorocznego biegu a w szczególności: